Warsztaty konsultacje

Śpiewno-muzyczne konsultacje dla folklorystów


Pełną parą idą przygotowania muzyków i śpiewaków ludowych z Południowej Wielkopolski do 51. Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu nad Wisłą. Pomocne w tych działaniach są konsultacje z etnomuzykologiem organizowane przez CKiS w Kaliszu, które po raz kolejny odbyły się w lutym 2017.

 

Do Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych przygotowują się dwa zespoły śpiewacze „Dąbrowianki” i „Kobierzanki”, dwuosobowa Kapela „Tursko” oraz solista śpiewak z Doruchowa Lech Owczarek.

Wykonawcy ci zajęli pierwsze miejsca podczas ostatniego przeglądu zespołów ludowych w podkaliskich Brzezinach. Konsultacji udzielała – już po raz kolejny – dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolog z Instytutu Sztuk PAN w Warszawie, współautorka płyty z nagraniami archiwalnymi tradycji muzycznych z Kaliskiego „Melodie stamtąd”.

 

Fotorelacja ckis.kalisz.pl

Spotkania artystów ludowych ze specjalistką od muzyki Kaliskiego odbyły się w dniach 18-19 lutego 2017 w siedzibach zespołów, w powiatach: ostrzeszowskim, krotoszyńskim, pleszewskim i jarocińskim. Dodatkowo w konsultacjach repertuaru uczestniczył Zespół Folklorystyczny „Doruchowianie”. Podczas dwudniowych konsultacji dr Nawrocka-Wysocka razem z Anną Gałczyńską, instruktorką ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu – przesłuchiwały repertuar zespołów, wybierając najbardziej odpowiednie propozycje na święto tradycji w Kazimierzu oraz inne występy zespołów.

Podczas spotkań i rozmów omawiana jest miejscowa tradycja muzyczna, proponowany sposób wykonania utworów i prezentacji na scenie. Festiwal w Kazimierzu już pod koniec czerwca.

Więcej zdjęć


 

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie