Warsztaty konsultacje

27. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne zapowiedź

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w dniach 20-21 maja 2017 roku po raz 27. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne adresowane do kierowników zespołów ludowych Południowej Wielkopolski. Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie podsumowaniu ubiegłorocznej Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej oraz przygotowaniom do ludowych imprez plenerowych planowanych na lato 2017.

 

Warsztaty odbędą się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Karczma Kaliska” w Szadku k. Cekowa (powiat kaliski). Wykładowcami i konsultantami będą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej: dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolog z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, dr Anna Weronika Brzezińska, etnolog z UAM w Poznaniu, Piotr Kulka, etnochoreolog, folklorysta, choreograf Zespołu Wielkopolanie z Poznania, a także Krzysztof Rospondek, muzyk ludowy, stypendysta Marszałka Woj. Wlkp., kierownik Zespołu z Kociny.

 

Akredytacja za uczestnictwo w warsztatach wynosi 200 zł i zawiera koszty warsztatów od soboty od godz. 10:30 do niedzieli do godz. 15:00, nocleg, wyżywienie (obiad i kolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę) lub 170 zł – bez noclegu i śniadania. W programie warsztatów przewidujemy zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz konsultacje, a przede wszystkim wspólne spotkanie, potańcówkę i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy także muzyków do aktywnego muzycznego korzystania z warsztatów.

 

Kwotę akredytacji należy zapłacić: przelewem na konto CKiS z dopiskiem Warsztaty Folklorystyczne lub gotówką na miejscu w dniu rozpoczęcia Warsztatów, a także przelewem po Warsztatach na podstawie faktury.

 

Kartę uczestnictwa – wypełnioną i podpisaną – należy przesłać do środy 10 maja 2017 na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz, faksem 62 767 23 18 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Koordynatorem Warsztatów Folklorystycznych jest Anna Gałczyńska, tel. 62 765 25 45.

Regionalne Warsztaty Folklorystyczne odbywają się w ramach projektu 2017 Przeszłość dla przyszłości ciąg dalszyDokumentacja i popularyzacja kultury tradycyjnej Ziemi Kaliskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

KARTA UCZESTNICTWA

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie