Warsztaty konsultacje

26. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne - zapowiedź


Tegoroczna tematyka warsztatów poświęcona będzie w dużej mierze wydanej w 2015 przez CKiS w Kaliszu oraz IS PAN w W-wie płycie z muzyką tradycyjną pt. „Melodie stamtąd”. Edycja 2016 warsztatów to także przygotowania do regionalnego przeglądu Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej w Brzezinach.

 
Warsztaty po raz drugi odbędą się blisko łona natury, w Gospodarstwie Agroturystycznym „Karczma Kaliska” w Szadku w gminie Ceków-Kolonia. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie najnowszej wystawy w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w Kaliszu „Etnografowie w terenie”.
 
 

 

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w dniach 21-22 maja 2016 roku 26. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne adresowane do kierowników zespołów ludowych Południowej Wielkopolski. Wykładowcami i konsultantami będą specjaliści z dziedziny folkloru, muzyki i sztuki ludowej, m.in. dr Arleta Nawrocka-Wysocka etnomuzykolog z IS PAN oddziału w Poznaniu oraz Krzysztof Rospondek z muzyk Kociny, tegoroczny stypendysta Marszałka Woj. Wlkp.

 

Warsztaty odbędą się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Karczma Kaliska” w Szadku k. Cekowa (powiat kaliski). Akredytacja wynosi 200 zł i zawiera koszty warsztatów od soboty od godz. 10:30 do niedzieli do godz. 15:00, nocleg, wyżywienie (obiad i kolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzielę) lub 160 zł – bez noclegu i śniadania. W programie warsztatów przewidujemy zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz konsultacje, a przede wszystkim wspólne spotkanie i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy także muzyków do aktywnego muzycznego korzystania z warsztatów.

 

 

Kwotę akredytacji należy zapłacić: przelewem na konto CKiS z dopiskiem: Warsztaty Folklorystyczne lub gotówką na miejscu w dniu rozpoczęcia Warsztatów, lub przelewem po Warsztatach na podstawie faktury.

Kartę uczestnictwa – wypełnioną i podpisaną – należy przesłać do poniedziałku 9 maja 2016 na adres: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz, faksem 62 767 23 18 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Koordynatorem Warsztatów Folklorystycznych jest Anna Gałczyńska-Witczak, tel. 62 765 25 45.

 

Warsztaty rozpoczniemy obejrzeniem wystawy „Etnografowie w terenie”. Spotykamy się w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej w Kaliszu przy ul. Kościuszki 12 w sobotę 21 maja o godz. 10:30.

 

KARTA UCZESTNICTWA

 

 

Na zdjęciach Warsztaty 2015 w Szadku

 

 

 

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie