Warsztaty konsultacje

Konsultacje etnochoreologiczne dla ludowych zespołów tanecznych – fotorelacja


Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało w sobotę 27 maja 2017 konsultacje etnochoreologiczne dla ludowych zespołów tanecznych. Konsultantem był Piotr Kulka, choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, folklorysta z WBPiCAK w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyły dwie formacje: „Noskowiacy” i „Szwajcaria Żerkowska”, prowadzone w powiecie jarocińskim przez instruktorkę i choreografkę Iwonę Borkiewicz.

Czytaj więcej...

27. Warsztaty Folklorystyczne w „Karczmie Kaliskiej” – fotorelacja


W trzeci weekend maja 2017 w Szadku koło Cekowa odbyły się, organizowane przez CKiS już po raz 27., Regionalne Warsztaty Folklorystyczne dla kierowników zespołów ludowych z Południowej Wielkopolski. Spotkania w „Karczmie Kaliskiej” poświęcone były w dużej mierze podsumowaniu i omówieniu zeszłorocznej Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej – przeglądowi zespołów tradycyjnych w naszym regionie.

Czytaj więcej...

27. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne zapowiedź

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu organizuje w dniach 20-21 maja 2017 roku po raz 27. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne adresowane do kierowników zespołów ludowych Południowej Wielkopolski. Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie podsumowaniu ubiegłorocznej Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej oraz przygotowaniom do ludowych imprez plenerowych planowanych na lato 2017.

Czytaj więcej...

Śpiewno-muzyczne konsultacje dla folklorystów


Pełną parą idą przygotowania muzyków i śpiewaków ludowych z Południowej Wielkopolski do 51. Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu nad Wisłą. Pomocne w tych działaniach są konsultacje z etnomuzykologiem organizowane przez CKiS w Kaliszu, które po raz kolejny odbyły się w lutym 2017.

Czytaj więcej...

11. Warsztaty Folklorystyczne dla Nauczycieli


W warsztatach organizowanych przez CKiS wzięły udział 23 nauczycielki przedszkoli i klas I-III oraz instruktorki tańca ludowego z Kalisza, Opatówka, Zbierska, Żychlina, Gorzyc Wielkich, Raszkowa i Koźmina Wlkp. Uczestniczki uczyły się prostych tańców z różnych rejonów etnograficznych, aby później przekazać te umiejętności dzieciom.

Czytaj więcej...

Spotkania z ludowymi śpiewakami Kaliskiego


Konsultacje śpiewacze dla grup ludowych, zwane ładnie etnomuzykologicznymi, odbyły się w sobotę 22 października w kilku miejscowościach Południowej Wielkopolski. Konsultantka dr Arleta Nawrocka-Wysocka z Poznania odwiedziła zespoły „Łąkocanie”, „Liskowianie” oraz „Dąbrowianki” i „Wianki” z Dąbrowy.

Warsztaty Folklorystyczne 2016 ‒ fotorelacja


Tegoroczne 26. już Regionalne Warsztaty Folklorystyczne dla kierowników zespołów ludowych z Południowej Wielkopolski odbyły się w Szadku koło Cekowa w ostatni weekend 21-22 maja 2016. Poświęcone były w dużej mierze wydanej w 2015 przez CKiS w Kaliszu oraz IS PAN w W-wie płycie z muzyką tradycyjną pt. „Melodie stamtąd”.

Czytaj więcej...

Konsultacje ludowe przed Kazimierzem


Kolejne w 2016 rok konsultacje realizowane przez CKiS w Kaliszu dla zespołów ludowych odbyły się 20 maja w GOK-u w Brzezinach koło Kalisza. Konsultantką była Barbara Wilińska z Poznania, śpiewaczka tradycyjna i znawczyni tradycji muzycznych Wielkopolski. Konsultacje etnomuzykologiczne były przeznaczone dla zespołu, kapeli i śpiewaczki, którzy w tym roku będą reprezentować Południową Wielkopolskę na 50. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.

Czytaj więcej...

26. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne - zapowiedź


Tegoroczna tematyka warsztatów poświęcona będzie w dużej mierze wydanej w 2015 przez CKiS w Kaliszu oraz IS PAN w W-wie płycie z muzyką tradycyjną pt. „Melodie stamtąd”. Edycja 2016 warsztatów to także przygotowania do regionalnego przeglądu Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej w Brzezinach.

Konsultacje 2016 czas zacząć


Ponad 70 osób wzięło udział w pierwszych w tym roku konsultacje dla zespołów ludowych organizowanych przez CKiS w Kaliszu. W roli konsultanta wystąpił etnochoreograf i folklorysta Sławomir Pawliński z WBPiCAK w Poznaniu, który kilkakrotnie gościł już na warsztatach folklorystycznych i jest jurorem Biesiady Folkloru w Brzezinach.

Czytaj więcej...

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie