Estrady Folkloru

Estrada Folkloru. Jaraczewo 2017


Trzecia odsłona tegorocznej Estrady Folkloru odbyła się w 23 lipca w Jaraczewie koło Jarocina. Ze względu na nagłe pogorszenie pogody impreza została przeniesiona do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie, który mieści się w zabytkowym budynku dawnej synagogi.

 

Estrada Folkloru w Jaraczewie rozpoczęła się pięknym korowodem zespołów ludowych, który przemaszerował przez centrum miasta. Uczestnicy imprezy z powodu deszczu skryli się w jaraczewskim GOK. Nie zepsuło to jednak atmosfery wspólnej zabawy zespołów i widzów. Wystąpiły 3 zespoły śpiewacze, 4 grupy taneczne oraz mała Kapela „Snutki”. Zaprezentowali się: Ciświczanie, Dąbrowianki, Noskowiacy, Snutki z Potarzycy, Swojacy z Moszczanki oraz Tośtoki.

Odbyły się także Targi Sztuki Ludowej z udziałem regionalnych twórców z Jarocina i Goliny: Eugenii Wieczorek (koronka FRYWOLITKA – Jarocin), Danieli Krawczyńskiej (HAFT SNUTKA – Golina, pow. jarociński), Zofii Talarowskiej – HAFT SNUTKA – Golina, pow. jarociński), Hanny Bartkowiak (HAFT SNUTKA – Jarocin), Danuty Wróbel (HAFT ANGIELSKI – Golina, pow. jarociński), Jolanty Łukaszewskiej (HAFT SNUTKA – Golina, pow. jarociński), Aleksandry Klimek (koronka FRYWOLITKA – Jarocin) i Bogdana Osucha (RZEŹBA – Jarocin).

Wszyscy uczestnicy Estrady otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a podziękowania złożył im Andrzej Musiałek – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

ZDJECIA i FILMY na facebook.com/Folklor-południowej-Wielkopolski

Partner medialnym imprezy jest  RADIO CENTRUM www.rc.fm.

Estrada Folkloru 2017 odbywa się w ramach projektu Przeszłość dla przyszłości ciąg dalszy. Dokumentacja i popularyzacja kultury tradycyjnej Ziemi Kaliskiej dofinansowanego ze środków MKiDN, Województwa Wielkopolskiego oraz CKiS w Kaliszu.

Więcej na ckis.kalisz.pl

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie