Estrady Folkloru

Estrada Folkloru w Sośniach już za nami


Estrada Folkloru 2017 zawitała pod koniec lipca do Sośni, pięknej Stanicy „Biały Daniel” wśród lasów Doliny Baryczy, nieopodal pałacu myśliwskiego Moja Wola.

 

Estrady Folkloru organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu we współorganizacji z partnerami lokalnymi, są imprezami promującymi kulturę ludową. Nazwa Estrada powstała w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i dziś może być nieco myląca. Bo choć są prezentacje sceniczne, to przede wszystkim są to spotkania ludzi, dla których kultura ludowa jest esencją życia.

Estrada Folkloru, spotkanie w Sośniach było ciepłe, kameralne i zwyczajnie miłe. Do Sośni zawitało 11 formacji: 10 z Południowej Wielkopolski, 1 z Dolnego Śląska (Zawadiacy z Zawady) i grupa Na Górze, która ma więcej energii niż śląskie elektrownie. A prócz nich wystąpili:

Kapela Furmany z Gorzyc Wielkich

Kapela z Blizanowa

Zespół Folklorystyczny Kalina z Blizanowa

Zespół Folklorystyczny Liskowianie

Zespół Pieśni i Tańca Gorzyczanie

Zespół Śpiewaczy Cekowianki

Zespół Śpiewaczy Korzeniewianki

Zespół Śpiewaczy Łąkocanie z Łąkocin

Zespół Tańca Ludowego Głogowianie

Zespół Zawadiacy

Zespół z Kociny

Zespół z Gminy Sośnie, czyli Zespół z Kociny – tym razem wystąpił w rockowej odsłonie wraz z grupą na Górze.

Dodatkową atrakcją była potańcówka na ludowo przy muzyce Kapeli z Kociny w ramach projektu Tańce Blisko Ziemi. Zwieńczeniem był koncert grupy Na Górze, która to grała swoje, czyli porywającego free rocka. Specjalnie na tańce i koncert przyjechała grupa fanów dobrych wrażeń z Ostrowa Wielkopolskiego i z Kalisza.

Podczas Estrady Folkloru w Sośniach można było zobaczyć również sztukę ludową, a także zaopatrzyć się w miód z pasieki Gucio w Sośniach.

ZDJECIA i FILMY na facebook.com/Folklor-południowej-Wielkopolski

Organizatorem Estrady w Sośniach było Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Edukacyjnym Pasikonik z Kociny. Estrada w Sośniach została zrealizowana z finansowym wsparciem Powiatu Ostrowskiego i Gminy Sośnie. Estrady Folkloru 2017 odbywają się w ramach projektu Przeszłość dla przyszłości ciąg dalszy. Dokumentacja i popularyzacja kultury tradycyjnej Ziemi Kaliskiej dofinansowanego ze środków MKiDN, Województwa Wielkopolskiego oraz CKiS w Kaliszu.

Więcej na ckis.kalisz.pl

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie