Wydarzenia

10-lecie Zespołu Tańca Ludowego SWOJACY z Moszczanki – fotorelacja


Zespół Tańca Ludowego „Swojacy” z Moszczanki zorganizował piękny koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności. Występy odbyły się w sobotę 21 października 2017 w hali widowiskowo-sportowej w Raszkowie, która pomieściła ok. 700 widzów. Gośćmi specjalnymi koncertu stały się zespoły tańca ludowego „Rodniki” z Briańska w Rosji oraz „Vionica” z Vionicy w Bośni i Hercegowinie. Patronat nad imprezą objął burmistrz gminy i miasta Raszków Jacek Bartczak.

Czytaj więcej...

Projekty PRZESZŁOŚĆ DLA PRZYSZŁOŚCI i Mistrzyni CZEPCÓW


Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu realizuje w 2017 roku dwa projekty dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Kultura ludowa oraz ze środków Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

40 na 20 – jubileusze Kapeli Ludowej „Brzeziny” i „Brzezinianek”


W ostatnią sobotę września dwa eksportowe zespoły ludowe z podkaliskich Brzezin obchodziły swoje jubileusze: Kapela Ludowa „Brzeziny” już 40 lat grania, a Zespół Pieśni „Brzezinianki” 20-lecie śpiewania. Uroczystość połączona była z Powiatowym Spotkaniem z Kulturą, na którym uhonorowano przedstawicieli środowiska z całego powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej...

8. Kaliskie Miodobranie i koncert Kapeli Brodów – fotorelacja


Już po raz ósmy Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Południowej oraz Centrum Kultury i Sztuki zorganizowały plenerową imprezę rekreacyjno-edukacyjną pod nazwą Kaliskie Miodobranie. Była to okazja do posmakowania i zakupienia pełnowartościowych produktów pszczelarskich wprost od producentów, poznania ich leczniczych właściwości oraz posłuchania dobrej muzyki.

Czytaj więcej...

II miejsce Wieńca Wielkopolskiego na Dożynkach Prezydenckich w Spale – fotorelacja


Wielkopolska zajęła II miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Ten piękny wieniec wykonał Piotr Barańczak z Trzemeszna wraz ze swoją żoną Marią oraz rodziną. Grupę wieńcową tworzył Regionalny Zespół Tursko z gminy Gołuchów w powiecie pleszewskim. Całość realizowało Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Czytaj więcej...

Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w Dziekanowicach – fotorelacja


Aż 21 laureatów z Południowej Wielkopolski uhonorowanych zostało na Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym w w dniach 9-10 września w Dziekanowicach. Zespoły taneczne, śpiewacze, kapele ludowe i soliści z terenów dawnego województwa kaliskiego zdobyło: 6 – I miejsc, 6 – II nagród, 5 – III, a także 4 wyróżnienia. Tradycja w Kaliskiem nie zaginie.

Czytaj więcej...

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie