PROGRAM Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej 2014

 

19 lipca godz. 16:00-18:30

20 lipca godz. 10:30-20:00

 

sobota 19 lipca


od godz. 15:00 – rejestracja zespołów

godz. 16:00-18:30

1. Kapela Ludowa BRZEZINY I skład z Brzezin, pow. kaliski
2. Zespół Śpiewaczy WIANKI z Dąbrowy, pow. jarociński
3. Zespół Pieśni i Tańca NOSKOWIACY zespół dziecięcy, pow. jarociński
4. Zespół Śpiewaczy OPATOWIANIE z Opatówka, pow. kaliski
5. Janina Plichta z Brzezin, pow. kaliski (śpiew)
6. Zespół Śpiewaczy CIŚWICZANIE z Ciświcy, pow. jarociński
7. Zespół Ludowy GŁOGOWIANIE z Głogowej, pow. ostrowski
8. Zespół KOŹMINIACY z Koźminka, pow. kaliski
9. Zespół Pieśni i Tańca NOSKOWIACY zespół młodzieżowy, pow. jarociński
10. Zenon Kucharski z Brzezin, pow. kaliski (harmonia)
11. Zespół Śpiewaczy ŁĄKOCANIE z Łąkocin, pow. ostrowski
12. a Zespół Pieśni i Tańca GORZYCZANIE z Gorzyc Wielkich, pow. ostrowski
13. Artur Witczak z Frankowizny, pow. kaliski (dudy)
14. Zespół Śpiewaczy DĄBROWIANKI z Dąbrowy, pow. jarociński                                                                                                           12. b Zespół Pieśni i Tańca GORZYCZANIE z Gorzyc Wielkich, pow. ostrowski

 

godz. 18:30-18:45 KONSULTACJE DLA KIEROWNIKÓW ZESPOŁÓW Z JURY

 

niedziela 20 lipca


od godz. 10:00 – rejestracja zespołów

godz. 10:30-13:00

  1. Kapela Ludowa KALINA z Blizanowa, pow. kaliski
  2. Zespół Folklorystyczny DORUCHOWIANIE z Doruchowa, pow. ostrzeszowski
  3. Zespół Tańca Ludowego KROTOSZANIE grupa młodsza z Krotoszyna
  4. Zespół Folklorystyczny PIWONICE z Kalisza
  5. Kapela Ludowa LISKOWIANIE z Liskowa, pow. kaliski
  6. Małgorzata Pacholska z Korzeniewa, pow. kaliski (śpiew)
  7. Zespół Śpiewaczy KALINA z Blizanowa, pow. kaliski
  8. Lech Owczarek z Doruchowa, pow. ostrzeszowski (śpiew)
  9. Zespół Folklorystyczny LISKOWIANIE z Liskowa, pow. kaliski
  10. Zespół Tańca Ludowego KROTOSZANIE grupa starsza z Krotoszyna
  11. Stanisława Musielak z Kalisza (śpiew)
  12. Zespół Śpiewaczy KORZENIEWIANKI z Korzeniewa, pow. kaliski
  13. Leon Lewandowski z Brzezin, pow. kaliski (skrzypce)
  14. Kapela Ludowa BRZEZINY IIskład z Brzezin, pow. kaliski
  15. Zespół Pieśni BRZEZINIANKI z Brzezin, pow. kaliski


godz. 13:00-13:15 KONSULTACJE DLA KIEROWNIKÓW ZESPOŁÓW Z JURY

 

niedziela 20 lipca


godz. 14:00-16:30

16. Henryk Krzyżoszczak z Łagiewnik, pow. krotoszyński (skrzypce)
17. Zespół Śpiewaczy KOBIERZANKI z Kobierna, pow. krotoszyński
18. Zespół Folklorystyczny ŻEGOCINIANIE gr. dziecięca z Żegocina, pow. pleszewski
19. Józefa Marciniak z Kobierna, pow. krotoszyński (śpiew)
20. Zespół Śpiewaczy ŁAGIEWNICZANIE z Łagiewnik, pow. krotoszyński
21. Zespół Folklorystyczny SNUTKI grupa dziecięca z Potarzycy, pow. jarociński
22. Zespół Śpiewaczy WRÓŻEWIANKI z Wróżew, pow. krotoszyński
23. Kapela Ludowa z Żegocina, pow. pleszewski
24. Zespół Folklorystyczny ŻEGOCINIANIE gr. starsza z Żegocina, pow. pleszewski
25. Bronisława Wachowiak z Łagiewnik, pow. krotoszyński (śpiew)
26. Zespół Śpiewaczy LUTOGNIEWIACY z Lutogniewa, pow. krotoszyński
27. a Zespół Folklorystyczny SNUTKI grupa młodzieżowa z Potarzycy, pow. jarociński
28. Agnieszka Wojcieszak z Żegocina, pow. pleszewski (śpiew)
29. Zespół Śpiewaczy BIADKOWIANKI z Biadek, pow. krotoszyński
27. b Zespół Folklorystyczny SNUTKI grupa młodzieżowa z Potarzycy, pow. jarociński

 

godz. 16:30-16:45 KONSULTACJE DLA KIEROWNIKÓW ZESPOŁÓW Z JURY

 

niedziela 20 lipca


godz. 17:30-20:00

30. Zespół z KOCINY, pow. ostrowski
31. Zespół Tańca Ludowego SWOJACY grupa dziecięca z Moszczanki, pow. ostrowski
32. Krystyna Krawczyk z Nowej Wsi, pow. krotoszyński (śpiew)
33. Kapela Dudziarska SWOJACY z Moszczanki, pow. ostrowski
34. Zespół Śpiewaczy CEKOWIANKI z Cekowa, pow. kaliski
35. Mirosława Gajda z Kociny, pow. ostrowski (śpiew)
36. Zespół Tańca Ludowego SWOJACY grupa młodzieżowa z Moszczanki, pow. ostrowski
37. Kapela Ludowa TURSKO, pow. pleszewski
38. Mirosława Juskowiak z Nowej Wsi, pow. krotoszyński (śpiew)
39. Jerzy Knop z Opatówka, pow. kaliski (akordeon)
40. Zespół Śpiewaczy KALINA z Nowej Wsi, pow. krotoszyński
41. Kapela z KOCINY, pow. ostrowski
42. Zespół Pieśni i Tańca TURSKO, pow. pleszewski
43. Halina Wałęsa z Nowej Wsi, pow. krotoszyński (śpiew)
44. Kapela SAMI SWOI z Opatówka, pow. kaliski


godz. 20:00-20:15 KONSULTACJE DLA KIEROWNIKÓW ZESPOŁÓW Z JURY



 

JURY

prof. dr hab. Bogusław Linette – etnomuzykolog, etnograf (Poznań) – przewodniczący

prof. dr hab. Piotr Dahlig – etnomuzykolog (Warszawa)

Małgorzata Orlewicz – etnolog, muzealnik (Warszawa)

Sławomir Pawliński – etnochoreograf, folklorysta (Poznań)



 

ORGANIZATOR: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu folklor.kalisz.pl, ckis.kalisz.pl/folklor

WSPÓŁORGANIZATOR:Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach


 

W ramach obchodów Roku Kolberga 2014.

 

wydarzenia:

 

http://www.kolberg2014.org.pl/pl/2014/wydarzenia/biesiada-folkloru-ziemi-kaliskiej-2014

 

 

 

w kalendarium:
http://www.kolberg2014.org.pl/pl/2014/kalendarium

 


aktualności:

 

http://www.kolberg2014.org.pl/pl/2014/aktualnosci/biesiada-folkloru-ziemi-kaliskiej-2014

 


oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/kolberg2014


 

Partner medialny Radio Centrum     

                     


PROGRAM

 


 

afisz Biesiady Folkloru 2014

 

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie