Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej 2014 w Brzezinach

Szanowni Państwo
Kierownicy Zespołów Folklorystycznych

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na Biesiadę Folkloru Ziemi Kaliskiej 2014 – Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski, który odbędzie się w Brzezinach k. Kalisza w dniach 19-20 lipca 2014 roku.

Przegląd ma charakter konkursu, w którym powołane przez CKiS Jury złożone z etnomuzykologów, etnochoreografa i etnologa wyłoni najlepsze zespoły w regionie Południowej Wielkopolski i przyzna nagrody. Podczas Biesiady Folkloru odbędą się także Targi Sztuki Ludowej jako prezentacja twórczości rękodzielniczej regionu. Współorganizatorem Biesiady Folkloru jest Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach.
Głównym założeniem Biesiady jest ochrona i dokumentacja najcenniejszych tradycji regionalnych w dziedzinie folkloru, a także możliwość spotkania się środowiska twórców i kontynuatorów kultury ludowej w celu wymiany doświadczeń oraz konsultacji z folklorystami. Dlatego ważne jest, aby wybrać do przeglądu utwory cenne, oryginalne, nie prezentowane na poprzednich Biesiadach Folkloru, charakterystyczne dla miejsca działalności zespołu.
Załączamy Regulamin Biesiady Folkloru i kartę zgłoszenia, którą wypełnioną proszę odesłać do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu do dnia 23 czerwca 2014 roku. Prosimy o określenie w karcie zgłoszenia, którego dnia zespół może wystąpić (sobota lub niedziela). Koordynatorem Biesiady Folkloru jest Anna Witczak. Wszelkie pytania prosimy kierować na numer telefonu 62 765 25 45, fax 62 767 23 18 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Łączę pozdrowienia

Barbara Fibingier
Dyrektor

 

Regulamin

 

Karta zgłoszenia pdf

 

Karta zgłoszenia doc

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie