Zespoły

KOSYNIERZY z Jankowa Przygodzkiego

Zespół Tańca Ludowego KOSYNIERZY z Jankowa Przygodzkiego

 

Zespół powstał oficjalnie w czerwcu 2012 roku, kiedy to grupa młodzieży przygotowująca program na coroczne święto plonów w Jankowie Przygodzkim postanowiła, że taniec, próby, spotkania z rówieśnikami to rzecz, którą pragną robić przez dłuższy czas, a nie tylko jednorazowo przygotowując program dożynek. Od tego momentu, wtedy jeszcze jako młodzież z Jankowa Przygodzkiego, bez oficjalnej nazwy zespołu członkowie dostrzegli, iż to, co robią, podoba się ludziom, którzy ich oglądają. Zauważyli, że podczas występów ich energia przekazywana jest widzom, którzy podczas również świetnie się bawią. Dlatego młodzież postanowiła, że warto wykorzystać kreatywność członków zespołu, umiejętności oraz chęć tworzenia poniekąd nowej tradycji i oficjalnie utworzyć Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy”.

 

Kosynierzy na Estradzie Folkloru 2016 w Moszczance-Skrzebowej

 

Od oficjalnego powstania KOSYNIERÓW w zespole pojawiało się wiele nowych twarzy, niestety nie obyło się również bez smutnych pożegnań. Obecnie zespół liczy 20 tancerzy. Próby odbywają się szkole w Jankowie Przygodzkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Kierownikiem i choreografką jest Agata Niedzielska. Zespół ma za sobą udział w przeglądach, dożynkach oraz w zagranicznym festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii.

 

 

Kosynierzy w Przygodzicach w 2016

 

WIĘCEJ

KOSYNIERZY NA FB

 

OBEJRZYJ

ZAPROSZENIE ZESPOŁU


 

KOSYNIERZY
KOSYNIERZY
KOSYNIERZY na Estradzie Folkloru 2016 w Przygodzicach
KOSYNIERZY na Estradzie Folkloru 2016 w Przygodzicach
KOSYNIERZY na Estradzie Folkloru 2016 w Przygodzicach
KOSYNIERZY na Estradzie Folkloru 2016 w Moszczance-Skrzebowej

                                  Partner medialny:  

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu | ul. Łazienna 6 | 62-800 Kalisz | tel. (62) 765 25 01, (62) 765 25 45 | fax (62) 767 23 18 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polityka & ochrona prywatności || Prawa autorskie

Pokaż tylko: Zespoły